Dnes aktualizováno 0 zájezdů

TENERIFE – proč je nejoblíbenější destinací z kanárských ostrovů?

Na Tenerife je celoročně velmi příjemné klima a místo bývá nazýváno „ostrovem věčného jara“.  Protože jde o ostrov vulkanického původu, je jeho povrch tvořen rozmanitým terénem – najdete zde rovinaté pobřeží s dlouhými plážemi s černým sopečným pískem, skalní útesy i horský terén, porostlý borovicovými lesy. Dominantou ostrova Tenerife je sopka Pico del Teide (3 718 m n. m.), která je součástí národního parku. Na sopku lze vyjet lanovkou a nabízí se odsud nádherný výhled do okolí.


 


Ubytování na Tenerife je možné jak ve vysoce kvalitních a moderních hotelových komplexech, v hotelových pokojích či apartmánech, tak v tradičních venkovských finkách.


 


Tenerife je ideální destinací pro milovníky cyklistiky, jízdy na koni, golfu, paraglidingu, horské turistiky a horolezectví, ale i windsurfingu nebo potápění. Na severu ostrova v malebném městě Puerto de la Cruz se nachází největší papouščí park světa Loro Parque, kde kromě stovek papoušků uvidíte tučňáky, kosatky, aligátory, žraloky, delfíní a lachtaní show a další zajímavosti.


 


V tomto městě můžete navštívit také historickou botanickou zahradu Jardín Botánico s 1500 druhy subtropických rostlin. Na mnoha místech ostrova můžete obdivovat rozlehlé banánové plantáže s trsy typických malých sladkých banánů. V Icod de los Vinos se nachází dračinec – 1000 let starý strom, z nějž podle legendy vytéká krev s léčivými účinky. Z Tenerife je možné vyplout na lodi např. na ostrov La Gomera či podniknout plavbu za pozorováním delfínů a velryb v Atlantickém oceánu. Na Tenerife se dostanete přímým letem z Prahy přibližně za pět hodin a destinace je vhodná pro všechny věkové kategorie.