Dnes aktualizováno 0 zájezdů

ŘECKO – příroda, filosofie a gyros

V období antiky bylo Řecko centrem filosofie, politických ideálů, umění a věd. Bylo známou zemí Bohů a dalo by se říci, si země tuto vzrušující atmosféru zachovala dodnes. V antickém Řecku se nalézaly čtyři z proslulých sedmi divů světa. Kolos rhodský – na ostrově Rhodos, Mausoleum v Halikarnasu (dnešní Bodrum), mohutný chrám bohyně Artemis v Efesu (v dnešním Turecku) a socha boha Dia v Olympii na Peloponésu.


 


Země se tedy vyznačuje bohatými kulturními tradicemi. Svůj pobyt v Řecku můžete zpestřit například návštěvou nejvyšší hory Olymp 2917 m n. m. Za návštěvu stojí i další, historicky významná místa – Olympia, Delfy, Mykény, Korint či Epidaurus se svatyní Asklépia.


 


Mezi turisticky populární destinace pak patří kláštery Meteora vystavěné vysoko na skalách. Země je obklopena Egejským, Krétským, Thráckým, Středozemním a Jónským mořem.


 


V místních vodách žijí tuleni, mořské želvy, krakatice, delfíni či žraloci. Na řeckých ostrovech můžete dodnes vidět i tradiční způsob obživy ostrovanů a seznámit se s běžným životem rybářů. Většina turistů do země ale nepřijíždí za kulturními památkami, nýbrž za odpočinkem či přírodou. V Řecku panuje subtropické podnebí s mírnými zimami. Hlavní turistická sezona je červenec a srpen, kdy zem vysušují větry z Afrického kontinentu a teploty se pohybují i okolo 40 °C.


 


Řecko nabízí množství kvalitních ubytování buď v hotelových komplexech nebo v menších vilkách v odlehlejších oblastech. Noční život je tu vždy v plném proudu a země nabízí i pestré sportovní vyžití. V Řecku žijí velice pohostinní lidé a zdejší středomořská kuchyně rozhodně stojí za vyzkoušení. Místní specialitou je grilované maso se zeleninou. Většina pokrmů se připravuje na olivovém oleji a do salátů se přidává tradiční sýr feta, který se vyrábí z ovčího mléka. Mezi typické pokrmy pak patří např. tzatziki, gyros, řecký salát nebo musaka. Asi polovina území je pokryta lesy s rozmanitou vegetací a Řecko je zajímavé také pro milovníky přírody. Jde o destinaci, která není finančně náročná a nabídne vám spoustu nezapomenutelných zážitků.