Dnes aktualizováno 0 zájezdů

Ochutnejte Thajsko, okoření váš život

Z Prahy do exotického Thajska doletíte za jedenáct hodin a můžete tam zažít úžasné věci. V době, kdy je v Čechách nízká oblačnost a zem je zahalena do sněhu, je v Thajsku okolo třiceti stupňů a modré nebe, které dodá optimismus a dobrou náladu. Thajsko patří mezi atraktivní destinace a osloví vás svou celkovou přátelskostí. Pro ty, kteří chtějí relaxovat, je Thajsko jako stvořené. Kde jinde byste si chtěli dopřát lepší Thajskou masáž, než právě tam? Těšit se můžete také na rozhlehlé pláže lemující azurově modré průzračné moře. Zdejší fauna a flora tvoří působivou tropickou přírodu. Cesta džunglí za kmeny žijícími v pralese na hranicích s Barmou vám umožní spatřit panenskou přírodu. Můžete tu navštívit místa, doposud nenakažená civilizací, kde není elektřina ani asfaltové silnice. Podívat se můžete na hadí či krokodýlí farmu, pohladit si tygra nebo se projet na slonech.

Nezaměnitelnou atmosféru Dálného východu vám umožní nasát poznávací zájezdy, při kterých si můžete prohlédnout například hlavní město Bankok nebo oblast Chiang Mai, kde se nachází na 300 historických chrámů. Mnozí sem jezdí, aby viděli nejvyšší horu země, Don Inhanon. Pokud už Thajsko navštívíte, můžete se vydat na ostrov Phuket, který se nachází u jihozápadního pobřeží. Phuket patří mezi nejvyhledávanější letoviska díky svým proslulým plážím a čilému ruchu.
Pestrobarevný podmořský svět je charakteristický zejména díky svým dech beroucím korálovým útesům. Thajsko tak oslovuje i milovníky potápění a šnorchlování.

V neposlední řadě je nutné zmínit vynikající thajskou kuchyni, která se stává stále více populární. Ochutnat ji můžete v kterékoliv zdejší restauraci a zcela jistě nebudete zklamáni. Za návštěvu ale stojí také noční trhy s tradičními místními specialitami.
Nechte se okouzlit Thajskem, nebudete litovat.