Dnes aktualizováno 0 zájezdů

U českých turistů patří Egypt mezi deset nejoblíbenějších destinací - víte proč?

Při výběru dovolené hledejte místo, kde můžete relaxovat, užívat si příjemné atmosféry a dělat věci, které doma běžně neděláte. Možná právě proto patří Egypt u Čechů mezi desítku nejvyhledávanějších destinací. Egypt totiž nabízí širokou škálu možností a téměř každý tu najde ten svůj „šálek kávy“.

Myslete na sebe a v dnešní uspěchané době dopřejte svému tělu odpočinek. V některém z vybavených hotelových komplexů načerpáte scházející energii. Hotelové komplexy jsou na vysoké úrovni a nabízejí zábavu pro návštěvníky různých věkových kategorií. Většina hotelů disponuje bohatými all inclusive programy, které umožňují ochutnat cizokrajnou Egyptskou kuchyni. Průzračné moře v kombinaci se silným egyptským sluncem vás doslova pohladí po duši. Pro ty, kteří mají raději aktivní odpočinek, jsou k dispozici četné poznávací zájezdy. Většina z vás možná od svých školních let toužila spatřit proslulé starověké pyramidy. Návštěvou Egypta si tento sen splníte. A pyramidy nejsou zdaleka jedinými působivými památkami. Vynechat byste neměli světoznámé Údolí králů, majestátné egyptské chrámy, prohlídku Káhiry nebo plavbu po Nilu. Mezi speciální zážitky vzbuzující silné emoce pak patří jízda na velbloudech nebo čtyřkolkách. Egypt je rájem pro milovníky šnorchlování a potápění. Průzračná voda Rudého moře umožní nahlédnout do mořského světa, který tvoří různorodé množství živočišných druhů. Pokud vás více baví vodní radovánky, nenechte si ujít největší aquapark v Egyptě v Marsa Alam, který nabízí 20 různých vodních atrakcí. Dalším aquaparkem, který stojí za návštěvu je Aquapark Jungle.

Lidé v Egyptě jsou pohostinní a doslova vždy připraveni pomoci. Většina z nich se dá do řeči hned během prvních minut setkání. Pro nákup suvenýrů jsou tu četné tržnice, kde lze sehnat vše od koření, přes různé egyptské sošky až po oblečení. Celková atmosféra Egypta je příjemná i díky sympatickému klimatu. Po většinu roku je země zalita sluncem a jen velice ojediněle tu spadne malé množství dešťových srážek. Pokud se vám zdá zima v Čechách dlouhá, můžete se letět ohřát do Egypta. Do této země lze doletět z Prahy za čtyři hodiny a destinace patří mezi cenově dostupné.