Dnes aktualizováno 0 zájezdů

Průvodce - naše tipy za ideální dovolenou

ŘECKO – příroda, filosofie a gyros

V období antiky bylo Řecko centrem filosofie, politických ideálů, umění a věd. Bylo známou zemí Bohů a dalo by se říci, si země tuto vzrušující atmosféru zachovala dodnes. V antickém Řecku se nalézaly čtyři z proslulých sedmi divů světa. Kolos rhodský – na ostrově Rhodos, Mausoleum v Halikarnasu (dnešní Bodrum), mohutný chrám bohyně Artemis v Efesu (v dnešním Turecku) a socha boha Dia v Olympii na Peloponésu.

TENERIFE – proč je nejoblíbenější destinací z kanárských ostrovů?

Na Tenerife je celoročně velmi příjemné klima a místo bývá nazýváno „ostrovem věčného jara“.  Protože jde o ostrov vulkanického původu, je jeho povrch tvořen rozmanitým terénem – najdete zde rovinaté pobřeží s dlouhými plážemi s černým sopečným pískem, skalní útesy i horský terén, porostlý borovicovými lesy. Dominantou ostrova Tenerife je sopka Pico del Teide (3 718 m n. m.), která je součástí národního parku. Na sopku lze vyjet lanovkou a nabízí se odsud nádherný výhled do okolí.

Ochutnejte Thajsko, okoření váš život

Z Prahy do exotického Thajska doletíte za jedenáct hodin a můžete tam zažít úžasné věci. V době, kdy je v Čechách nízká oblačnost a zem je zahalena do sněhu, je v Thajsku okolo třiceti stupňů a modré nebe, které dodá optimismus a dobrou náladu. Thajsko patří mezi atraktivní destinace a osloví vás svou celkovou přátelskostí. Pro ty, kteří chtějí relaxovat, je Thajsko jako stvořené. Kde jinde byste si chtěli dopřát lepší Thajskou masáž, než právě tam? Těšit se můžete také na rozhlehlé pláže lemující azurově modré průzračné moře.

U českých turistů patří Egypt mezi deset nejoblíbenějších destinací - víte proč?

Při výběru dovolené hledejte místo, kde můžete relaxovat, užívat si příjemné atmosféry a dělat věci, které doma běžně neděláte. Možná právě proto patří Egypt u Čechů mezi desítku nejvyhledávanějších destinací. Egypt totiž nabízí širokou škálu možností a téměř každý tu najde ten svůj „šálek kávy“. Myslete na sebe a v dnešní uspěchané době dopřejte svému tělu odpočinek.